Γ.Ε. Αγρινίου- ΑΟΚ Βέροιας 69-71

spo-gea-mpasket9H Γ.Ε. Αγρινίου γνώρισε μια σημαντική ήττα στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή της στην Γ Εθνική από τον ΑΟΚ Βέροιας με 69-71. Το ματς ηταν ντέρμπι καθόλη την διάρκεια του. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 26-29 στο ημίχρονο. Η ΓΕΑ αντέδρασε και πέρασε μπροστά στο τριακοστό λεπτό με 49-46. Στην τελευταία περίοδο έγινε μάχη σώμα με σώμα. Οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με τρίποντο του Δάρλα αλλά 2 τρίποντα απο Μαυρίδη και Γιανουζάκο στο τελευταίο λεπτό έγειρε την πλάστιγγα προς την ομάδα της Βέροιας με το τελικό 69-71.

Δεκάλεπτα:Α:15-13 Β:11-16 Γ:23-17 Δ:20-25

Γ.Ε.Αγρινίου(Φαράντος):Μπεκατώρος, Αυφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 9(1), Λιόκαυτος, Μπαρούχας 24(1), Σαπλαούρας 3(1), Μπόσμος 12, Τσώλος, Δάρλας 10(1), Βασιλείου 11, Βούλγαρης
Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς
ΑΟΚ Βέροιας(Ηλιάδης): Τρομπούκης 4, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 7(2), Γκανάς 3(1), Βλάχος 12(1), Μαυρίδης 21(2), Γιαννόπουλος 2, Ντουλαβέρης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 16(3)